LV   EN   DE
 Par fondu
 Restaurācija
 Par dievnamu
 Aktualitātes
  - ziņas 2019
  - ziņas 2018
  - ziņas 2017
  - ziņas 2016
  - ziņas 2015
  - ziņas 2014
  - ziņas 2013
  - ziņas 2012
  - ziņas 2011
  - ziņas 2010
  - ziņas 2009
  - ziņas 2008
 Ziedojumi
 Foto galerijas
 Atbalstītāji
 Kontakti
 

 


‍Laikraksts "Kurzemes vārds" 8.martā ir publicējis rakstu par skulptūrām "Ticība" un "Mīlestība", kuras atradās Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas ieejas portālā. Tēlniecības darbs "Ticība" joprojām atrodas pie ieejas, taču "Mīlestība" sliktā stāvokļa dēļ novietota torņa telpā. 

Pēc aizsargsietu noņemšanas un apmetuma nokalšanas fasāžu torņa daļā, tika atsegtas tornī radušās ievērojamas plaisas dzegas joslā, tieši zem skatu platformas balustrādes. Savukārt fasādē virs skatu torņa platformas daļas vietām ticis veikts vēlāks piemūrējums, kurš ir sācis atdalīties no mūra pamatplaknes. Bojājumi, visticamāk, radušies laikapstākļu darbības rezultātā. Visvairāk bojāta torņa dienvidu fasāde, kur arī novērota visspēcīgākā laika apstākļu ietekme valdošo vēju rezultātā.

Pirms būvdarbu uzsākšanas šos darbus nebija iespējams ieplānot, jo tie nebija redzami nedz projektētājiem, nedz būvniekiem. Ja bojājumi netiks novērsti, tie var radīt mūra fragmentu atdalīšanos no fasādēm, apdraudot garāmgājējus un apmeklētājus.

Lai novērstu šos bojājumus un varētu turpināt iesākto torņa un katedrāles fasādes restaurāciju, papildus nepieciešami aptuveni 100 tūkstoši eiro, tāpēc aicinām ikvienu, kurš spēj un vēlas palīdzēt, nepalikt malā un ziedot, lai būtu iespējams šos darbus veikt.

Pateicamies ikvienam ziedotājam par līdzšinējo ieguldījumu!

“Lai mana Kunga, mūsu Dieva, jaukums pār mums! Liec mūsu roku pūliņiem izdoties!” (Ps.90:17)

 


Mūra virs balustrādes atdalīšanās un plaisāšana




Godinot Latvijas un Somijas ciešo saikni un pieminot 101. gadadienu kopš Somijas Jēgeru bataljons Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcā deva zvērestu Somijas likumīgajai valdībai, trešdien, 13.februārī Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē notika šim notikumam veltīts īss piemiņas brīdis.   

Piemiņas brīdī klātesoša bija Somijas vēstniece Latvijā Riitta Korpivaari ar kungu, Somijas vēstniecības pārstāvji, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, Liepājas pašvaldības pārstāvji.  Piedalījās Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons, dekāns Pēteris Kalks, Liepājas diecēzes prāvesti, Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda pārstāvji, kā arī liepājnieki un pilsētas viesi.

Somijas Jēgeru fonds un Somijas Jēgeru 27.batalajona tradīciju biedrība ir arī snieguši savu atbalstu katedrāles restaurācijai, lai šo Somijai nozīmīgo vietu varētu saglabāt nākamajām paaudzēm.



Foto Modris Helds

‍Bilžu galeriju skatieties šeit


Somu jēgeri bija no Somijas izbraukušajiem brīvprātīgajiem izveidota Vācijas impērijas karaspēka vienība, kas kā 27.Karaliskais prūšu rezerves bataljons 1916.-1917.gadā piedalījās Pirmā pasaules kara kaujās Austrumu frontē Latvijas teritorijā.

 Liepājā Somu jēgeru bataljons uzturējās laika posmā no 1917.gada 25.marta līdz 1918.gada 13.februārim, kad bataljons pabeidza šeit savas militārās mācības un Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcā deva zvērestu Somijas likumīgajai valdībai. Sv.Trīsvienības baznīcā pirmo reizi arī tika svētīts vienības karogs. Bataljona karogs kļuva par pirmo neatkarīgās Somijas karogu.
   
All rights reserved © 2007. Created by MB Studija»